Prečo by sme mali kupovať viac slovenského mäsa?
Slovenské versus zahraničné mäso. To je dlhodobo veľká téma. Zaujímavé je, že keď si máme vybrať, drvivá väčšina z nás si vyberá mäsko zo Slovenska.
Tak prečo potom v takých kvantách kupujeme mäso z Nemecka, Špenielska či Poľska?
Supermarkety potrebujú tlačiť na cenu
Krajiny ako Španielsko, Nemecko, Holandsko či Poľsko majú obrovské produkcie mäsa, ktoré sú schopní predávať obchodným reťazcom za veľmi nízke sumy. Preto si mnohé slovenské supermarkety vyberajú ľahšiu cestu a ponúkajú zákazníkom zahraničné mäso.
Toto mäso je však často veľmi dobre maskované a človek, ktorý neštuduje podrobne etikety si to, že mäso nie je zo Slovenska ani nevšimne.
Mäso, ktoré hodne cestuje
Mäso, ktoré kupujeme v supermarketoch je špecifické tým, že často na ceste k vášmu stolu prejde stovky až tisícky kilometrov. Tragikomické je najmä to, ak je zviera zabité v jednej krajine, ale mäso je už balené v krajine inej.
A krásne je aj to, keď nájdete na etikete len informáciu, že pôvod mäsa je v Európskej únii. Nevieme či sa máme smiať alebo plakať. Je to ako keď prídete na úrad, kde sa vás spýtajú na adresu a vy poviete že pochádzate z Európskej únie.
Množstvo škandálov je veľkým výkričníkom
Zahraničné mäso na Slovensku nemá najlepšiu povesť a svedčí o tom aj množstvo škandálov, po ktorých sa museli tony mäsa sťahovať z predaja. Ani to však nie je dostatočným výkričníkom pre naše supermarkety, ktoré z dôvody nákupnej ceny stále uprednostňujú mäso spoza našich hraníc
Na Slovensku po slovensky
U Starého mäsiara si na rodokmeni a pôvode mäsa zakladáme. Do našich predajní každý deň dokladáme čerstvé mäso len z našich preverených fariem. Sami milujeme slovenskú slaninku, klobásku, chrumkavý bravčový bôčik či koleno alebo krásnu sviečkovicu na stejk. Prečo by sme tieto dobroty neponúkali aj našim zákazníkom?
Príďte a presvedčte sa v našich predajniach na Peknej ceste, na Herlianskej, v Tržnici na Trnavskom mýte a na Americkom námestí.
Zatiaľ žiadne komentáre.